• Cumartesi 15 ° / 8 ° Fırtına
  • Pazar 16 ° / 11 ° Sağanak
  • Pazartesi 17 ° / 12 ° Fırtına

ÇOCUKLAR İÇİN 3 YARIŞMA

Büyükşehir Belediyesi, şimdi de 3 farklı kategori ve 2 ayrı yaş grubu için yeni yarışmalar düzenliyor.

Pandemi sürecinin başında çocukların evde kaliteli vakit geçirmeleri için ‘Evde Kal’ temalı yarışmalar düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, şimdi de 3 farklı kategori ve 2 ayrı yaş grubu için yeni yarışmalar düzenliyor.

ESMEK çatısı altında eğitime verdiği desteklerin yanı sıra çocukların vakitlerini verimli şekilde geçirmeleri amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, ‘Çocuk Hakları’ konulu karikatür, resim ve öykü yarışması düzenliyor. Çocuk Hakları Birimi tarafından düzenlenen ve başvuruların 11 Kasım’a kadar www.eskisehir.bel.tr/yarisma üzerinden iletileceği yarışmalarda 8-12 ve 13-16 yaş kategorilerinde hünerlerini sergileyecek.

Pandemi sürecinin çocukların gelişimini de olumsuz etkileyebileceğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, çocukların morallerini yüksek tutmak ve vakitlerini verimli şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla birçok etkinlik düzenlediklerini belirtti. Ünlüce “Pandemi süreci elbette herkesi kötü etkiliyor ancak bu süreçten en çok etkilenenin çocuklar olduğunu düşünüyoruz. Eğitim sisteminin bir düzene oturtulamaması ve ailelerin çocuklarını tedirgin oldukları için okula yollamak istemediklerini biliyoruz. Çocuklar bu süreçte evdeki vakitlerini kaliteli bir şekilde değerlendirebilsinler diye Masal Şatomuz, Bilim Deney Merkezimiz, Hayvanat Bahçemiz, Çocuk Hakları Birimimiz çevrimiçi atölyeler ve etkinlikler gerçekleştiriyor. Şimdi de karikatür, resim ve öykü branşlarında bir yarışma başlattık. Hiç evden çıkmadan katılım gösterebilecekleri bu yarışmalara da çocuklarımızın büyük ilgi göstereceğine inanıyorum” diyerek çocukları bu yarışmalara yönlendirmeleri konusunda ebeveynlere ve öğretmenlere de görev düştüğünü belirtti.

Yarışma detayları ve başvurularının www.eskisehir.bel.tr/yarisma web sayfası üzerinden gerçekleştiğini belirten Çocuk Hakları Birimi yetkilileri ise 0222 222 00 57 veya 0538 876 38 73 üzerinden diğer çalışmalar hakkında da bilgi alınabileceğini ifade ettiler.


Haber Kaynak : .