• Cumartesi 9 ° / 0 ° Parçalı bulutlu
  • Pazar 6 ° / 0 ° Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 6 ° / -2 ° Parçalı bulutlu

''GEÇ KALMA, DÖNÜŞÜME BAŞLA!'' eTwinning projesi başladı

Kemaliye Adnan Demirtürk İlkokulu temiz bir dünya için "Geç kalma, dönüşüme başla" diyerek yeni bir eTwinning projesi başlatıyor.

Trabzon-Vakfıkebir Kemaliye Adnan Demirtürk İlkokulu temiz bir dünya için "Geç kalma, dönüşüme başla" diyerek yeni bir eTwinning projesi başlatıyor. Müdür yardımcısı Selçuk KAHYAOĞLU rehberliğinde öğrenciler geri dönüşüm çalışmaları yürütecekler.

Amacı, ''Gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmak elimizde, tabiki işbirliği şart.. Çocuklarımız evlerinde biriken atık yağ, atık pil ve plastik ve karton vb. malzemeleri getirerek, okulumuzda bulunan geri dönüşüm kutularında biriktirecek. Biriken atıkları belediyenin geri dönüşüm birimleriyle görüşerek toplanmasını sağlayacağız ve geri dönüşüm fabrikalarına ulaştıracağız. Biriken plastik kapak ve karton kutulardan temiz ve kullanılabilir durumda olanlarla yıl sonunda bir defile yapacağız. Hadi geç kalma, sende dönüşüme başla!

Çocuklarda doğa bilinci geliştirmek, atıkların çevreye verdiği zararları göstermek ve bunu engellemek, her malzemenin yalnızca bir kez değil defalarca kullanılabilir olduğunu göstermek, çevreye atılan atıkların canlılara ve bizlere verdiği zararların fark edilmesini sağlamak, çocuklara doğayı ve çevreyi korumada sorumluluk bilinci geliştirmek, yapılacak yıl sonu stem çalışmasında çocukların yaratıcılıklarını geliştirici faaliyetler oluşturmak.'' şeklinde açıklanan projenin ortakları ise Özlem ŞİŞMAN, Adem GEÇER, Selçuk KAHYAOĞLU, Sevinç BAKAN, Emine YILDIZ, Naime ERKEK, Nimet AYDOĞDU, Esra YÜZBAŞIGİL, Ömer AYŞAV ve Elmas BÜYÜKKÖKTEN.