• Çarşamba 13 ° / 6 ° Sağanak
  • Perşembe 10 ° / 2 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 12 ° / 3 ° Parçalı bulutlu

''Geleceğe Nefes Ol''dular

"Geleceğe Nefes Ol" kampanyası kapsamında okullarının bahçesine fidan dikimi gerçekleştirdiler

"Geleceğe Nefes Ol" kampanyası kapsamında okullarının bahçesine fidan dikimi gerçekleştirdiler. Sancaktepe Özel Dünyam Anaokulu idareci ve öğretmenleri okullarının bahçesini ağaçlandırarak "Geleceğe Nefes Ol" kampanyasına katkı sundular.


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un sosyal medyadan yaptığı çağrıya okullar kayıtsız kalmadı.  Ziya Selçuk paylaşımında, "Güzel ülkemizde, yanan ormanların hüznünü bir kez daha yaşıyoruz. Yarın ilk ders zilini çalacak köy okullarımızdaki öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi, öğrencileri evlerine uğurladıktan sonra okul bahçelerinin toprağına birer fidan bırakmaya davet ediyorum." ifadelerini kullanmıştı. Tüm ülkede bu çağrı kabul gördü ve yüksek katılım gerçekleşti. 


Bu çağrı kapsamında Sancaktepe Özel Dünyam Anaokulu idareci ve öğretmenleri okullarının bahçesini ağaçlandırarak "Geleceğe Nefes Ol" kampanyasına katkı sundular. Okul Müdürü Zeynep ÖZTÜRK KARADEMİR, '' Sayın Bakanımızın çağrısına büyük bir mutlulukla katıldık. Okul bahçemizin uygun olan yerlerine ağaçlarımızı diktik. Geleceğimiz olan çocuklara güzel yarınlar bırakabilmek için tüm insanlık olarak gayret etmeli ve onlara yaşanabilir bir dünya bırakmalıyız.'' ifadelerini kullandı.

Okul idarecileri ve öğretmenleri daha sonra okul bahçesinin uygun olan yerlerine fidan dikimi gerçekleştirdi.


Haber Kaynak : .