• Cumartesi 15 ° / 8 ° Fırtına
  • Pazar 16 ° / 11 ° Sağanak
  • Pazartesi 17 ° / 12 ° Fırtına

Isparta Belediyesi Sonbahar-Kış Fotoğraf Yarışması başladı

Isparta Belediyesi Sonbahar-Kış Fotoğraf Yarışması başladı.

Isparta Belediyesi Sonbahar-Kış Fotoğraf Yarışması başladı. Isparta Belediyesi web sayfasında yer alan habere göre, fotoğraf kültürünü yaygınlaştırmak, Isparta ilinin değişimi ve sahip olduğu tüm güzelliklerini fotoğraf sanatçılarının bakış açısıyla gözler önüne sermek amacıyla gerçekleştirilen yarışmada başvuru şartları açıklandı.

Göller   Bölgesinin en güzel kentlerinden biri olan Isparta’nın her mevsimi ayrı güzellikte yaşanmaktadır. Isparta’nın her mevsim doğal güzelliklerinin,  belgesel tespitini yaparak kente dair nitelikli ve sanatsal  bir görsel bellek oluşturmak; ilimizin  tanıtımına katkı sağlamak; yarışma yoluyla üretilen eserlerin gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak; farklı şehirlerden gelecek fotoğraf dostlarını buluşturmak, kaynaştırmak ve bu sayede fotoğraf sanatının tanıtılmasına, yaygınlaşmasına katkıda bulunmak; yerel halkta fotoğraf sanatına ilgi / farkındalık oluşturmak ve fotoğraf yarışması  sonucunda seçilen eserleri Isparta  Belediyesi fotoğraf arşivine kazandırmaktır.

Başka bir deyişle; Fotoğraf kültürünü yaygınlaştırmak, Isparta ilinin değişimi ve sahip olduğu tüm güzelliklerini fotoğraf sanatçılarının bakış açısıyla gözler önüne sermektir.

Isparta Belediyesi Sonbahar-Kış Fotoğraf Yarışma Şartnamesini görüntülemek için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.