• Salı 16 ° / 11 ° Sağanak
  • Çarşamba 13 ° / 6 ° Sağanak
  • Perşembe 10 ° / 2 ° Parçalı bulutlu

İstinye Üniversitesi'nden ''Akademik Açılış ve Onurlandırma Töreni''

İstinye Üniversitesi’nin “2020-2021 Akademik Açılış ve Onurlandırma Töreni” gerçekleşti.

“MLPCareGrubu”nun 25 yıllık bilgi ve birikiminin devamı olarak, 21. Yüzyıl Anadolu Vakfı tarafından 2015 yılında kurulan ve 5 yıl gibi kısa bir zamanda; özellikle gerçekleştirdiği ARGE çalışmaları ve uluslararası kurumsal ilişki ve projeleriyle dikkat çeken İstinye Üniversitesi, “2020-2021 Akademik Açılış ve Onurlandırma Töreni”ni, “İSÜ Kongre Merkezi”nde gerçekleştirdi.

Üniversite rektörü Prof. Dr. Erdal Karaöz’ün açılış konuşması ile başlayan törende, akademik unvanı yükselen akademisyenlerin cübbe giyme töreni düzenlendi ve yayın ve proje ödülü alan akademisyenlere sertifika ve teşvik ödülleri verildi.

Prof. Dr. Erdal Karaöz konuşmasında, İstinye Üniversitesi değerleri doğrultusunda gelişen aidiyet duygusu ile gelecek adımlarının daha sağlam atıldığının altını özellikle çizerek; pandemiyle birlikte eğitim sisteminde dijitalleşmenin hız kazanmasının; eğitim sistemine katacaklarının yanı sıra, uzaktan eğitim yöntemiyle derslere devam edilmesini de sağlayarak, eğitim sistemine ivme de kazandırdığını vurguladı.

5 yıl gibi kısa sayılabilecek bir dönemde, özellikle AR-GE alanında yapılan yatırımlara ve yeni açılan fakültelerle birlikte gerçekleştirdikleri sürdürülebilir büyümeye de dikkat çeken Karaöz; “Üniversiteler, fiziki imkanlarının yanında akademik başarılarıyla da yükseliyorlar. İstinye Üniversitesi olarak, bilimin değerini bilen, araştırma ve geliştirme odaklı, ülkemizde ve dünyada sürdürülebilir bilimsel ilerlemenin öncülerinden biri olma hedefiyle yola çıktık ve bu yolda sağlam adımlarla ilerliyoruz.” şeklinde sözlerini tamamladı.

İstinye Üniversitesi Hakkında: İstinye Üniversitesi, “MLPCareGrubu”nun 25 yıllık bilgi ve birikiminin devamı olarak, 21. Yüzyıl Anadolu Vakfı tarafından 2015 yılında kuruldu. Üniversite, öğrencilerine var olan güncel ve geniş tabanlı tüm bilgileri aktarmanın yanı sıra; her akademik bölüm için ayrı ayrı güçlü bir donanım sağlamayı ve eğitim-araştırma performansı ile ulusal ve global anlamda yeni bilgi üretimine katkıda bulunarak; Türkiye’nin ve dünyanın seçkin üniversiteleri arasında yer almayı hedefliyor. Öğrenci odaklı eğitim anlayışını üniversitenin tüm süreçlerinde uygulayan İstinye Üniversitesi, bilim ve araştırma merkezi olma vizyonu doğrultusunda, bilimin sınırlarını genişletmeyi ve bilimsel gelişmelerden edinilen bulguları toplumun refahı için paylaşmayı ve uygulamayı amaçlıyor. Öğrencilerini, MLPCare Grubu bünyesinde yer alan Liv Hospital, Medical Park ve VM Medical Park hastaneleri başta olmak üzere, üniversitede edindikleri yetenekleri kullanabilecekleri çalışma ortamlarına yönlendiren İstinye Üniversitesi; geleceğin yetkin, yaratıcı ve ileri görüşlü bireylerini yetiştirerek, toplumumuzun sosyal, kültürel, ekonomik, bilimsel ve teknolojik gelişiminde önemli bir rol oynamayı ve insanlığın ilerlemesine katkıda bulunmayı hedefliyor.