• Salı 16 ° / 11 ° Sağanak
  • Çarşamba 13 ° / 6 ° Sağanak
  • Perşembe 10 ° / 2 ° Parçalı bulutlu

KARADEMİR: Pandemi süreci ile ilgili tüm tedbirleri aldık

Yeni açılan bir kurum olarak okul hakkında bilgi aldık ve okulun hedeflerini konuştuk

OKUL HABERİ - 36-72 aylık çocukları daha iyi bir eğitimle hayata kazandırmak amaçlı olarak faaliyetlerine başlayan Özel Dünyam Anaokulu Müdürü Zeynep ÖZTÜRK KARADEMİR’i ziyaret ettik. Yeni açılan bir kurum olarak okul hakkında bilgi aldık ve okulun hedeflerini konuştuk.

Tecrübeli bir öğretmen kadrosu ile yola çıktıklarını, tam gün ve yarım gün olarak 2 eğitim seçenekleri olduğunu belirten ÖZTÜRK KARADEMİR, Özel Dünyam Anaokulu’nun çocukları okula başlamadan önce nitelikli bir eğitimle, yüksek motivasyonlu, mutlu, özgüvenli, farkındalığı gelişmiş ve çevresine saygılı birey olarak yetiştirirken;

- Her zaman farklılıkları sevmeleri ve önemsemeleri,
- Keşfetme ve icat etme fırsatları yaratarak, yaratıcılıklarının geliştirilmesi,
- Öncelikle kendine daha sonra çevresine saygıyla yaşamasını sağlamak gibi davranışları kazandırmayı hedeflediklerini belirtti.

Özel Dünyam Anaokulu’nda bir diğer önemli noktanın ise; ‘’Her çocuk özeldir!’’ ilkesinin benimsenmesi olduğunu ifade eden ÖZTÜRK KARADEMİR,  ‘’Eğitim verilen çocuklara kendi çocukları gibi bakmaları, ailelerin bizi tercih etme sebepleri arasında yer almakta. Oluşturulan programlarda araştırma temeliyle, çocukların doğru cevaplarına karşılık onları ödüllendirmek yerine, doğru soru sormanın daha değerli bir durum olduğu anlatmaya çalışıyoruz. Öğretmenler ise daha istikrarlı ve düşünce geliştirici sorular yönelterek çocuklardaki merak duygusunu oluşturmaya gayret ediyor.’’ dedi.

Çocukların sürekli aynı ortamda eğitim görmektense, farklı ortamlarda kendilerini göstermeyi tercih ettiğini belirten ÖZTÜRK KARADEMİR;

- TC. Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Programı,
- High/Scope (Aktif Öğrenme)
- Değerler Eğitimi
- Çoklu Zekâ Kuramına uygun karma bir eğitim programı uygulanmakta olduğunu ve her çocuğun potansiyelinin en üst seviyeye çıkabilmesi için farklı öğrenme aktivitelerinin planlandığını belirtti.

Son olarak Dünyam Anaokulunda İngilizce, Yaratıcı Drama, Modern Dans, Müzik, Zekâ Oyunları branşlarının olduğundan bahseden ÖZTÜRK KARADEMİR, ‘’Dünyam Anaokulu çocuklarımıza her alanda eğitim vermeyi hedeflemiştir. Aynı zamanda her alan için farklı öğretmenler tarafından huzurlu ve mutlu bir anaokulu ortamı oluşturduk ve pandemi süreci ile ilgili tüm tedbirlerimizi aldık, ailelerimiz çocuklarını hiç düşünmeden emanet edebilirler.’’ ifadelerini kullandı.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ