Anahtar Kelimeler: ... eTwinning Projesi başladı
  • Pazar 0 ° / 0 ° Yok
  • Pazartesi 0 ° / 0 ° Yok
  • Salı 0 ° / 0 ° Yok

M.O.D. eTwinning Projesi başladı

Proje sürecinde öğrenme alanlarına ait belirlenecek konularda müzik, oyun ve deney ağırlıklı çalışmalar gerçekleştirilecek.

Kayseri ili Tomarza ilçesine bağlı İncili Şehit Yaşar Karakaya Ortaokulu  öğrencileri ve Fen Bilimleri  öğretmenleri Alim GÜLVEREN’in rehberliğinde yürütülen M.O.D. eTwinning projesi ile kazanımlara uygun müzik,oyun ve deney hazırlanacak.

Kayseri – Bünyan Velioğlu Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni İsmail Kılıç ile Şanlıurfa – Haliliye Şanlıurfa Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Esra Kömürcü’nün kurucu üyeliğini yapmış olduğu “M.O.D”  eTwinning projesi ülkemizin farklı şehirlerinden katılımcılar  ( Kayseri (5), , Şanlıurfa (2), Niğde (1), Çankırı (1), İzmir (1) )  ile 10 okulda yürütülecek.

“M.O.D.” eTwinning projesi fen bilimleri dersinin eğlenceli bir şekilde öğretilmesi amacıyla hazırlandı. Proje ile öğrencilerin geçmiş ve güncel öğrenmelerini kalıcı hale getirmek, Fen Bilimleri dersine karşı olan tutum ve davranışları olumlu hale getirmek, Fen Bilimleri dersinde etkili ve kalıcı öğrenmeleri sağlamak, öğrencilerin kendine güvenen ve kendine güvenen bireyler olmasını sağlamak hedefleniyor.

Proje sürecinde öğrenme alanlarına ait belirlenecek konularda müzik, oyun ve deney ağırlıklı çalışmalar gerçekleştirilecek.
1. Dünya ve Evren
2. Canlılar ve Yaşam
3. Fiziksel Olaylar
4. Madde ve Doğası
5. Fiziksel Olaylar
6. Canlılar ve Yaşam