Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 uzman erbaş alacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 uzman erbaş alacak.

Sahil Güvenlik Komutanlığında uzman erbaş olmak için başvurular, 21 Eylül 2021 saat 14:00'te başlayacak ve 30 Eylül 2021 saat 11:00 tarihinde sona erecek. 

Motorcu, Motorcu (Yara/Savunma), Muhafız, Topçu, Serdümen, İkmal (Aşçı), Kurbağa adam branşlarında 300 erbaş alımı yapılacak. Başvurular, 21-30 Eylül 2021 tarihleri arasında sadece https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacak. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacak. Başvuru sonuçları adaylara www.sg.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecek.

Başvurular; 21 Eylül 2021 saat 14:00’de başlayıp, 30 Eylül 2021 saat 11:00’de sona erecek. Tüm branşların veya bazı branşların başvuru sayısında istenilen sayıya ulaşılamaz ise idare tarafından başvuru süresi, tüm branşlar veya bazı branşlar için uzatılabilecek. Bu durum, www.sg.gov.tr internet adresinden bilahare belirtilecek.

Başvuru sonuçları, yazılı sınav ile ikinci seçim aşamalarına girecek adayların listesi ve adayların bu sınavlara gelirken yanlarında getirecekleri belgeler www.sg.gov.tr internet adresinden 15 Ekim 2021 tarihinden sonra ilan edilecek. Adaylar başvuru sonuçlarına yönelik itirazlarını, yazılı sınav ve 2’nci seçim aşamalarına kadar olan süre içerisinde yapmaları gerekmekte. Başvuru sonuçları ile ilgili, yazılı sınav ve 2’nci seçim aşamaları esnasında ya da sonrasında gelen itirazlar kabul edilmeyecek. Bu sürenin takibine ve itiraz işlemlerine yönelik sorumluluk adayın kendisinde olacak. Başvuru sonuçlarının daha önce açıklanması durumunda adaylara sisteme girmiş oldukları cep telefonu numaraları üzerinden kısa mesaj gönderilecek. Bu nedenle adayların e-devlet sisteminde kayıtlı cep telefonu numaralarını kontrol etmeleri önem arz etmekte. Sınav tarihleri ve sınav yeri adresleri başvuru sonuçları ile adaylara bilahare ilan edilecek.

Sahil Güvenlik Komutanlığında uzman erbaş alımları bilgilendirme kılavuzuna https://www.sg.gov.tr/ adresnden ulaşılabilir.